יבוא מסין – הכל במקום אחד

מהם היתרונות של יבוא מסין על פני מדינות אחרות ?

אין ספק שכיום יבוא מוצרים מסין הפך לעסק משתלם. הסיבות הן ברורות ואין צורך ללמוד כלכלה באוניברסיטה כדי להבין אותן. סין היא היצרנית הגדולה והזולה ביותר בעולם. את מרבית המוצרים מייצרים כיום בסין ובשני העשורים האחרונים הפכו המוצרים הסינים לאיכותיים ובסטנדרט גבוה. רוב החברות בעולם מייצרות את מוצריהן בסין בגלל העלויות הנמוכות והעובדים המיומנים והזולים הזמינים בסין. פועל ייצור סיני מיומן מרוויח פחות משני דולר לשעה בעוד שמקבילו ביפן מרוויח כ 20 דולר ובארה"ב מרוויח פועלן ייצור מיומן כ 25 דולר לשעה ויותר. פער זה יוצר את המחירים הזולים של מוצרים מסין והופך יבוא מוצרים מסין לכדאי וריווחי .

יבוא מסין – הכל במקום אחד

בנוסף ליתרון המחיר הזול, שהוא קריטי בהחלטה לעשות יבוא מוצרים מסין, קיים גם ייתרון הריכוז. מכיוון שבסין מייצרים הכל הרי שבנסיעה אחת לסין ניתן להחשף למגוון מוצרים ענק ולאפשרויות שונות ליבוא. בסין נערכות כל הזמן תערוכות של יצרנים וספקים בתחומים שונים וניתן לבחון אלפי מוצרים ליבוא. ריכוז זה של מוצרים וספקים הופך יבוא מסין להרבה יותר קל מאשר מכל מדינה אחרת בעולם .

יבוא מסין – עזרה בתהליך

 מכיוון שסין איננה מדינה בעלת מנטליות מערבית ויש להכיר את כללי ההתנהגות העסקית הסינית ובהרבה מקרים יש לדעת את השפה, ישנן חברות ישראליות רבות המעניקות סיוע ליבואנים להתנהל במדינה זו והדרך לעשות עסקים או יבוא מסין נעשית הרבה יותר קלה. חברות רבות מציעות את שירותיהן בכל הנוגע לנוהלי היבוא מסין, לניהול משא ומתן, תירגום מסינית לעברית או אנגלית, התחברות עם ספקים מקומיים, חתימה על חוזים וכיוצא באלה .

 

יבוא מוצרים מסין – סבלנות ואורך רוח

למרות כי יבוא מוצרים מסין יכול להיות רווחי הרי שיש ללמוד את השוק הסיני ואת דרכי התנהלותו לפני שאתם מתחילים בתהליך זה. יבוא מסין יכול להיות מאד כדאי, אבל יש ללמוד את השוק ואת המנטאליות הסינית תחילה, ורק אז לצאת לדרך ולייבא את המוצרים

יבוא מסין – הכל במקום אחד